Trwa nabór chętnych na studia podyplomowe "PSYCHOLOGIA ZWIERZĄT" na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu.
Chcesz studiować Psychologię Zwierząt, pospiesz się z decyzją - liczba miejsc jest ograniczona. Wahasz się - porozmawiaj z absolwentami z poprzednich lat.
Słuchaczami na tych studiach jest Grupa składająca się z WSPANIAŁYCH LUDZI - PASJONATÓW PSYCHOLOGII ZWIERZĄT. Praca z taką Grupą to wielka przyjemność i zaszczyt dla prowadzących zajęcia.
Informacje szczegółowe uzyskasz w sekretariacie uczelni, tel. 61 858 43 25 oraz na stronie www.podyplomowe.pl.
Koordynator mgr Anna Tomczyk (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
Kierownikiem, autorem programu, oraz wykładowcą jest lekarz weterynarii Remigiusz Cichoń.
Wykładowcy:
- mgr Justyna Cichoń,
- dr Sławomira Brut,
- prof. dr hab. Mariusz Majewski,
- prof. dr hab. Dariusz Doliński,
- mgr Bartłomiej Bargiełowski,
- lekarz weterynarii Specjalista Chorób Psów i Kotów Remigiusz Cichoń.
Studia mają na celu przygotowanie fachowców w dziedzinie psychologii, behawioryzmu psów, kotów i koni oraz prowadzenie terapii we własnych praktykach behawioralnych na wchodzącym segmencie rynku usług. Program studiów przybliża między innymi takie tematy jak: rozumienie anatomiczno-fizjologiczno-neurohormonalnych procesów zachowań psów, kotów i koni, rozpoznawanie i różnicowanie prawidłowych i patologicznych zachowań zwierząt oraz przygotowania słuchaczy do samodzielnego układania i prowadzenia indywidualnych programów terapii dla przypadków nieprawidłowych zachowań zwierząt.
Zajęcia prowadzone przez doświadczonych praktyków pozwolą słuchaczom nabyć umiejętności wywierania wpływu na właściciela zwierzęcia w celu osiągnięcia prawidłowej, skutecznej terapii zachowań, a także odróżniania przypadków behawioralnych u zdrowych zwierząt od zachowań spowodowanych chorobami – prawidłowych relacji z lekarzami weterynarii. Osoby, które myślą o własnej działalności będą miały okazję poznać podstawy zarządzania własna praktyką behawioralną.
Program Psychologii zwierząt jest nowatorskim kierunkiem studiów podyplomowych w Polsce. Obejmuje zagadnienia bliskie medycynie weterynaryjnej, ale nie objętej programem studiów z tego zakresu. Da absolwentom możliwość samodzielnej pracy lub współpracy z zakładami leczniczymi dla zwierząt, trenerami, treserami zwierząt, branżą zoologiczną, schroniskach dla zwierząt, stadninach koni, stajniami rekreacyjnymi.
Uczestnicy
Studia są adresowane w pierwszej kolejności do absolwentów kierunków studiów nie odbiegających od profilu związanego z gatunkami zwierząt objętych tematyką studiów, pragnących rozwijać się w zakresie zachowań zwierząt oraz nabyć umiejętności związane z rozwiązywaniem problemów behawioralnych, a więc do: lekarzy weterynarii, techników weterynarii, zootechników, magistrów biologii ogólnej, zoologii, fizjologii zwierząt, biologii medycznej. W studiach mogą również uczestniczyć absolwenci innych dziedzin nauki, którzy przepracowali min. 2 lata w zakładzie leczniczym dla zwierząt. Grupę odbiorców studiów mogą także stanowić absolwenci innych studiów wyższych posiadający wiedzę i doświadczenie w pracy z gatunkami zwierząt objętymi niniejszym projektem – po odbyciu z wynikiem pozytywnym rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzonej przez kierownika studiów.
Wykładowcy
Kadrę studiów stanowią doświadczeni praktycy na co dzień zajmujący się pracą ze zwierzętami, a równocześnie doświadczeni dydaktycy na stałe współpracujący z uczelniami wyższymi. Zagadnienia z zakresu psychologii oraz ewolucji zachowań zwierząt poprowadzą profesorowie stanowiący autorytety w swych dziedzinach, a zagadnienia związane z prowadzeniem własnej praktyki przybliżą słuchaczom doświadczeni trenerzy biznesu.
Szczegóły na: www.podyplomowe.pl