Przychodnia Weterynaryjna DOG czynna: 

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK w godzinach 10:00-18:00, SOBOTA w godzinach 10:00-13:00

telephone 41 25 15 500 oraz w nagłych przypadkach pogotowie całodobowe mobile phones 604 456 540

Leczenie psów, kotów, koni i zwierząt egzotycznych. Zapraszamy!

Niektóre rasy gołębi hodowlanych, żyjących w otwartych gołębnikach, podobnie jak wolno żyjące chętnie żerują latem na łąkach i polach, wydziobując ulubione przez siebie nasiona chwastów.

W tym okresie wystarcza im jedynie dokarmianie, głównie ziarnem. Przy ustalaniu letnich dawek karmy trzeba jednak brać pod uwagę miejsce ich stałego zamieszkania, gdyż ptaki z gołębników znajdujących się w centralnych dzielnicach wielkich miast, mają ograniczone możliwości zdobycia dostatecznej ilości wszystkich potrzebnych im składników pokarmowych. Od końca października do marca pola są puste, mokre lub zasypane śniegiem. W tym okresie gołębiom hodowlanym musimy dostarczać regularnie pełne porcje urozmaiconych, bogatych w składniki witaminowo-mineralne pasz.

Czytaj więcej: Gołębie

Karmienie ryb ozdobnych jest bardzo wdzięcznym zadaniem i jednocześnie najważniejszym momentem w ciągu dnia. W tym czasie nawet płochliwe ryby wychodzą z ukrycia i możemy obserwować wiele interesujących zachowań. Ze względu na różne pochodzenie i środowisko życia, ryby mają różne zapotrzebowanie na pokarm.

Czytaj więcej: Ryby

Koty są drapieżnikami, zręcznie łapią myszy, młode szczury, ptaki, a czasem ryby i płazy. Uważa się często, że ten mały drapieżnik powinien się wyżywić sam, a od właściciela należy mu się jedynie miseczka mleka. Tak nie jest opiekun powinien zadbać, by jego kot codziennie zjadł odpowiednią porcję protein, tłuszczów, węglowodanów, witamin i minerałów.

Koty hodowane w domu mają mniejsze zapotrzebowanie na energię, dlatego ich dieta powinna być bogatsza w białka, a zarazem zawierać mniej pokarmów wysokokalorycznych. Wysterylizowane koty mogą wykazywać tendencję do przybierania na wadze w miarę upływu lat. Zamiast produktów mącznych podajemy wtedy kotu dobrej jakości wysokobiałkowe, niskotłuszczowe pożywienie w małych ilościach.

Czytaj więcej: Koty

Składniki pokarmowe niezbędne dla psa to przede wszystkim: tłuszcze (pochodzenia zwierzęcego oczywiście), węglowodany, białka zawarte w mięsie, podrobach, jajach, mleku. niemniej jednak tłuszcz zawiera podwójną ilość energii. Z tego powodu prawidłowo zbilansowany pokarm powinien się składać z ok. 22% białka, 5% tłuszczu i max. 50% węglowodanów. Tłuszcze oprócz energii dostarczają organizmowi niezbędnych witamin i soli mineralnych (lecz w niewystarczających ilościach), które są niezbędne i również muszą być podawane wraz z pokarmem np. witaminy A,D,E,K. Niedobór mikroelementów jak i ich nadmiar może mieć poważne następstwa, najlepiej o diecie psa porozmawiać z lekarzem weterynarii, on najlepiej doradzi jak karmić pupila, bo oczywiście innego żywienia wymagać będzie psiak domowy, a innego podwórkowy. Kolejnym elementem niezbędnym jest świeża woda w nieograniczonej ilości, wszystkie funkcje organizmu, reakcje chemiczne wymagają jej udziału. Jej temperatura nie może być zbyt niska, zaś sama woda (jeśli nie została wypita) powinna być zmieniana kilkakrotnie w ciągu dnia.

Czytaj więcej: Psy

Godziny przyjęć

Zapraszamy do naszej przychodni

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK
w godzinach 10:00-18:00

SOBOTA
w godzinach 10:00-13:00

DOG na Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr