Przychodnia Weterynaryjna DOG czynna: 

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK w godzinach 10:00-18:00, SOBOTA w godzinach 10:00-13:00

telephone 41 25 15 500 oraz w nagłych przypadkach pogotowie całodobowe mobile phones 604 456 540

Leczenie psów, kotów, koni i zwierząt egzotycznych. Zapraszamy!

Pielęgnacja ryb oprócz ich odżywiania sprowadza się do dbania o czystość ich akwarium, wyposażenie go w odpowiednie urządzenia techniczne i ich systematyczne przeglądy.

Czynności pielęgnacyjne

   1. Usuwanie obumarłych roślin - ewentualnie ślimaków, ryb czy innych organizmów.
   2. Usuwanie glonów ze ścianek akwarium - możemy tę czynność wykonywać przy pomocy skrobaczki do szyb, czyścika magnetycznego oraz wszelkimi dostępnymi sposobami.
   3. Podmiana ok. 20 % wody - najlepiej żeby była to woda odstana i uzdatniona. Wodę podmieniamy za pomocą gumowego węża, najlepiej z przyrządem do odsysania mułu - umieszczonym na jego końcu.
   4. Przycinanie zbyt rozrastających się roślin.

Co miesiąc powinniśmy wykonywać:

 • odsysanie mułu - przy pomocy odsysacza mułu,
 • czyszczenie wkładu filtracyjnego.

Raz na jakiś czas:

 • czyszczenie głowicy filtra - wyłączamy filtr z prądu! Wyjmujemy, rozkładamy i czyścimy szorując i oblewając obficie strumieniem wody.

 

Żółwie i inne gady
Podobnie jak pies czy kot, żółwie utrzymywane w domach wymagają co pewien czas kilku zabiegów pielęgnacyjnych. Opiekun powinien raz w tygodniu zapewnić zwierzęciu kąpiel w wodzie o temperaturze ok. 32-34°C, a mniej więcej raz w miesiącu zadbać o pancerz podopiecznego. Skorupę należy dokładnie umyć szczoteczką, po wytarciu zaś natłuścić preparatem do pielęgnacji pancerza, wazeliną kosmetyczną lub witaminą A. To nada jej pewną elastyczność i będzie chroniło przed mikropęknięciami. Lekarz weterynarii powinien w razie potrzeby wykonywać takie zabiegi jak korekta pazurów i przerośniętego dzioba. Częstotliwość tych zabiegów zależy od warunków, w jakich utrzymywany jest żółw i od rodzaju pokarmu, jaki spożywa.

Gryzonie
Nie stwarzają większych problemów w utrzymaniu, jednak nie należy ich pozostawiać samych sobie (szczególnie jeśli mają długą sierść jak np. króliki angorki, czy świnki). Każdy gryzoń to czyścioszek i bardzo dba o swoje futerko, czasami jednak nie radzi sobie ze swoją higieną i wtedy należy mu pomóc. Co jakiś czas powinniśmy oglądać zwierzaka i miejsca brudne delikatnie umyć letnią wodą i dokładnie osuszyć. Kołtuny powstające z sierści należy delikatnie rozczesać lub obciąć. A to co najważniejsze w pielęgnacji gryzoni jak i innych zwierząt to utrzymanie w czystości ich „mieszkanek”, czyli częsta wymiana ściółki, sprzątanie ich kuwet i ich mycie.

Ptaki egzotyczne

Pielęgnacja psa
Utrzymanie w czystości skóry i sierści psa jest bardzo ważne. Skóra zawiera gruczoły wydzielające specjalną substancję natłuszczającą włosy. Kurz osiadając na sierści i skórze tworzy warstwę, która po pewnym czasie przeszkadza i stwarza warunki do powstawania różnorodnych chorób skóry i całego organizmu. Utrzymanie sierści psa we właściwym stanie zapewnia jego codzienne czyszczenie. Do tego zabiegu używa się szczotki o twardym włosiu oraz rzadkiego grzebienia oraz zwykłych, bawełnianych wacików.

Czytaj więcej: Psy

Pielęgnacja kota
Zwierzęta żyjące z nami, które dzielą z nami mieszkanie, wymagają troskliwej pielęgnacji ciała. Troskę o to właściciel zwierzęcia musi włączyć do swoich codziennych obowiązków.

Szczególnie troskliwie trzeba pielęgnować koty, które:

 • wychodzą na dwór i mogą mieć bliski kontakt z innymi zwierzętami i ludźmi,
 • trzymane są w mieszkaniu i ze względu na rasę, wiek lub porę roku stale lub okresowo linieją,
 • należą do grupy kotów długowłosych,
 • są w złym stanie zdrowia, mają wrażliwą skórę lub wykazują skłonności do chorób spojówek i uszu,
 • są atakowane przez pasożyty.

Czystość kota decyduje o jego wyglądzie i o schludności mieszkania oraz chroni zdrowie człowieka i zwierzęcia.

Czytaj więcej: Koty

Godziny przyjęć

Zapraszamy do naszej przychodni

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK
w godzinach 10:00-18:00

SOBOTA
w godzinach 10:00-13:00

DOG na Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr