Przychodnia Weterynaryjna DOG czynna: 

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK w godzinach 10:00-18:00, SOBOTA w godzinach 10:00-13:00

telephone 41 25 15 500 oraz w nagłych przypadkach pogotowie całodobowe mobile phones 604 456 540

Leczenie psów, kotów, koni i zwierząt egzotycznych. Zapraszamy!

Pasożyty i choroby gołębi
Robaczyce - wywołane przez pasożytujące w przewodzie pokarmowym ptaka nicienie, glisty i tasiemce powodują wycieńczenie ptaka, zatruwanego dodatkowo toksycznymi wydalinami pasożytów. Zaniedbanie gołębia prowadzi do śmierci gołębia, a ponadto do zakażenia całej hodowli pasożytami, które chory ptak wydala w ogromnych ilościach wraz z moczo-kałem. Powodem choroby zawsze jest zanieczyszczona kałem chorego zwierzęcia karma i woda pitna. Po blisko 19 dniach od połknięcia przez ptaka jaja robaka - np. włośnicy - w przewodzie pokarmowym pojawiają się już dorosłe pasożyty, które po następnych 7 dniach produkują jaja, wydalane przez ptaka z moczo-kałem. Chory ptak jest apatyczny, nie chce jeść, chudnie, a wydalany przez niego moczo-kał cuchnie. Aby stwierdzić, czy to rzeczywiście jest robaczyca, czy też inna choroba, należy oddać kał ptaka do analizy. Po ustaleniu rodzaju pasożyta trzeba podać właściwy preparat odrobaczający, przy jego dawkowaniu należy przestrzegać przepisu podanego na opakowaniu lub wskazań lekarza weterynarii.

Czytaj więcej: Gołębie

Choroby zewnętrzne i wewnętrzne
Na szczęście choroby rzadko występują w prawidłowo utrzymanych akwariach. Pomimo to wielu akwarystów mających nawet wieloletnie doświadczenie spotyka się z problemem chorób ryb. Jeżeli nawet choroba wystąpi w twoim akwarium, przemyślane i szybkie działanie prawie zawsze zapobiegnie groźnym następstwom.

Czytaj więcej: Ryby

Nasz Przychodnia uzyskała certyfikację na wykonywanie zabiegów IRAP w leczeniu schorzeń stawów z rejonu województwa świętokrzyskiego i rejonu radomskiego. Terapia daje rewelacyjne rezultaty. Zapraszamy! Leczymy konie od 1985 roku w promieniu ponad 100 km od lokalizacji Przychodni.

Szczegóły można uzyskać w bezpośredniej rozmowie z właścicielem naszej Przychodni.

Czytaj więcej: Konie

Odrobaczanie
Problem odrobaczania zwierząt jest bardzo istotny i często niedoceniony przez właścicieli zwierząt. Zwierzęta w każdym wieku są narażone na inwazje pasożytnicze. Inwazje robaków osłabiają kondycję zwierzęcia, samopoczucie, wygląd zewnętrzny oraz osłabiają system immunologiczny, a co za tym idzie, zmniejszają skuteczność szczepionek. Zarobaczone zwierzęta są bardzo podatne na zakażenia ogólne, dlatego należy jak najwcześniej rozpocząć systematyczne odrobaczanie kotów. W naszej lecznicy dysponujemy całą gamą nowoczesnych preparatów do odrobaczania kotów dorosłych i kociąt.

Czytaj więcej: Koty

Zdrowie twojego szczenięcia
Podstawą zdrowia jest właściwa dieta i ruch. Można jednak zrobić jeszcze więcej: zapewnić szczeniakowi opiekę lekarza weterynarii, który będzie udzielał Państwu wskazówek, stosował odpowiednia profilaktykę i leczył psa już przy pierwszych oznakach choroby. Większość szczeniąt przechodzi odrobaczanie i pierwsze szczepienie przeciwko groźnym dla życia chorobom jeszcze zanim trafia do domów swych nowych właścicieli. Proszę zatem pamiętać, aby biorąc szczenię do siebie wziąć również świadectwo przeprowadzonego odrobaczenia i szczepienia. Dokumenty te należy pokazać lekarzowi weterynarii podczas pierwszej wizyty.

Z psem należy regularnie chodzić na wizyty do lekarza weterynarii. Wielu właścicieli nie zwraca uwagi na szybszy niż u człowieka postęp starzenia się psa w stosunku do naszej długości życia. Jeżeli nie badamy psa przez rok, to tak jakbyśmy przez 7 lat nie badali siebie…

Czytaj więcej: Psy

Godziny przyjęć

Zapraszamy do naszej przychodni

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK
w godzinach 10:00-18:00

SOBOTA
w godzinach 10:00-13:00

DOG na Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr