Przychodnia Weterynaryjna DOG czynna: 

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK w godzinach 10:00-18:00, SOBOTA w godzinach 10:00-13:00

telephone 41 25 15 500 oraz w nagłych przypadkach pogotowie całodobowe mobile phones 604 456 540

Leczenie psów, kotów, koni i zwierząt egzotycznych. Zapraszamy!

Koty są niezwykle pięknymi zwierzętami. Uroda i zwinność ruchów, urzekająca proporcjonalność budowy ciała, głębia i przenikliwość spojrzenia, pewna tajemniczość sposobu bycia - wszystko to sprawia, że kot jest interesującym towarzyszem człowieka. Kto zaskarbił sobie przywiązanie tego zwierzęcia, kto wszedł z nim w bliski kontakt, ten wie, jak dużo osiągnął i jak bardzo wzbogacił swoje własne życie.

Gdy jesteś właścicielem kota, pamiętaj, że panem jest kot, a Ty tylko jego właścicielem. Jeżeli będziesz stosował się do tej zasady, twój przyjaciel kot odwdzięczy ci się prawdziwym szacunkiem, mądrością i miłością. Wtedy przeżyjesz wraz ze swoim kotem cudowne chwile.

W domu
W przypadku przyjęcia do domu każdego zwierzaka należy się przygotować. Kot nie ma szczególnych wymagań, jednak należy zapewnić mu:

      1. Miseczki na jedzenie i picie. Im cięższe one będą, tym lepiej - bo zwierzak tak łatwo ich nie przewróci. Kot podobnie jak pies powinien posiadać co najmniej dwie miski – jedną do wody, a drugą do głównych posiłków. Nie zapominajmy też, że nasz pupil jest czyściochem: miseczki należy myć po każdym posiłku. Zrezygnujmy jednak z płynów do mycia naczyń, bo jeśli nawet kilkakrotnie wypłuczemy miseczkę, koty mogą wyczuć środek chemiczny. Miseczki z jedzeniem i z wodą oraz kocia toaleta, powinny stać zawsze w tym samym miejscu. Kotu należy dać kilka dni, żeby mógł spokojnie obejrzeć nowy dom. W tym czasie powinniśmy zaobserwować, gdzie się najchętniej kładzie i tam urządź mu miejsce do spania.
      2. Legowisko, chociaż koty lubią sypiać w najróżniejszych miejscach - zwłaszcza w łóżku opiekuna, muszą mieć własne legowisko, np wiklinowy koszyk, okrągłą poduchę lub "igloo". Wiele kotów najlepiej się czuje właśnie w takim domku. Kocie łóżko powinno być miękkie i ciepłe. Ustawiamy je w zacisznym miejscu. Jeśli kot upodobał sobie jednak łóżko należy konsekwentnie zabraniać mu wstępu do niego.
      3. Kuwetę możemy kupić odkrytą lub zakrytą. Powinna stać w zacisznym miejscu, pamiętajmy jednak o tym by zwierzę miało zawsze do niej dostęp. Na dno kuwety kładziemy gazetę lub folię i sypiemy piasek albo żwirek. Ważne jest regularne sprzątanie. Większość kocich czyścioszków nie skorzysta z kuwety, jeśli będzie brudna.
      4. Zabawki np. futrzane myszy, kolorowe piłeczki z dzwoneczkami. Kocie zabawki nie powinny być zbyt małe, bowiem zwierzak mógłby je połknąć.
      5. Szelki są niezbędne, jeśli chcemy wyprowadzić kota na spacer; zwierzę, które nie wychodzi na zewnątrz, musi mieć coś do drapania, by ostrzyć swe pazurki. Lepiej, żeby to nie były meble ani inne sprzęty, dobrze jest więc stworzyć pupilowi takie miejsce, może to być deska lub słup owinięty grubym sznurkiem.

Godziny przyjęć

Zapraszamy do naszej przychodni

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK
w godzinach 10:00-18:00

SOBOTA
w godzinach 10:00-13:00

DOG na Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr